..
Tam i z powrotem

116 | 81261
 
 
2014-11-17
Odsłon: 685
 

Aby dzieci poczuły się ważne w górach

Wielu rodziców szuka sposobów na zmotywowanie dzieci do wędrówek po górach. My mamy ich wiele: opowiadanie historii, wspólne śpiewanie piosenek, pozwolenie dzieciom na chodzenie własnym tempem bez poganiania, wbijanie pieczątek do książeczek GOT... Innym sposobem jest zakup profesjonalnego sprzętu.

W ostatnich latach możemy cieszyć się piękną polską jesienią znacznie dłużej niż zazwyczaj pozwalał na to polski klimat. Nasza rodzina nie zakończyła jeszcze sezonu wędrówkowego i w długi weekend związany z 11 listopada udaliśmy się w góry. Mimo że w razie czego mieliśmy zapakowane w samochodzie zimowe okrycia dla dzieci i cieplejsze elementy warstwy zewnętrznej dla nas, to jednak okazało się, że bardziej przydadzą się kurtki, z którymi wędrowaliśmy wiosną i latem. Było ciepło, słonecznie i jakby się ktoś uparł, mógłby wygrzewać się na słońcu w krótkim rękawku.

Od czerwca dzieci nasze używają kurtki marki Jack Wolfskin Kids Limerick Jacket. Cenię ją za to, że nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, a w razie nagłej zmiany warunków pogodowych można ją mieć pod ręką. Na deszcz i wiatr okazuje się niezawodna.

Oprócz oczywistych wydawałoby się zalet posiadania przez dzieci profesjonalnej kurtki jest to, że czują się w górach ważne i docenione. Dzięki temu wzrasta ich motywacja do wędrówek z rodzicami...

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd